سردار رفیعی آتانی در افتتاح نمایشگاه کالای ایرانی ، خانه ایرانی بیان داشت : از دست اندرکاران نمایشگاه که این فرصت را برای تولیدکنندگان مهیا کردند تا محصولات خود را در معرض دید و فروش قرار دهند تشکر می کنیم و امیدواریم این رویدادها تداوم یابد.
١٤٠١/٠٤/٢١
سردار رفیعی آتانی در افتتاح نمایشگاه کالای ایرانی ، خانه ایرانی بیان داشت : از دست اندرکاران نمایشگاه که این فرصت را برای تولیدکنندگان مهیا کردند تا محصولات خود را در معرض دید و فروش قرار دهند تشکر می کنیم و امیدواریم این رویدادها تداوم یابد.
 
فرمانده سپاه استان قزوین گفت: کالاهای ایرانی در صورت داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب حتما با اقبال مردم مواجه شده و اعتماد عمومی را برای خرید کالای داخلی جلب می کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین نمایشگاه کالای ایرانی ، خانه ایرانی عصر دوشنبه در مراسمی با حضور سردار رستمعلی رفیعی آتانی فرمانده سپاه استان و احمد خورگامی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی افتتاح شد.
سردار رستمعلی آتانی فرمانده سپاه استان در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در خصوص اهمیت حمایت از کالای ایرانی و رفع موانع تولید اظهارداشت: از دست اندرکاران نمایشگاه که این فرصت را برای تولیدکنندگان مهیا کردند تا محصولات خود را در معرض دید و فروش قرار دهند تشکر می کنیم و امیدواریم این رویدادها تداوم یابد.
وی افزود: در این نمایشگاه تنوع کالاهای ارائه شده بسیار خوب است و می تواند مورد توجه شهروندان قرار گیرد و تولیدکنندگان به صورت مستقیم کالای خود را عرضه کرده اند که حذف واسطه ها حتما به سود تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خواهد بود.
سردار آتانی تصریح کرد: به مردم توصیه می کنیم که به تولیدات داخلی اعتماد کرده و با خرید کالای ایرانی به رونق اقتصاد و تولید کشور کمک کنند و از تولیدکنندگان نیز تقاضا داریم به کیفیت  تولیدات خود اهمیت دهند تا مردم پس از اعتماد بتوانند به خرید خود ادامه دهند و این چرخه شکل گرفته و تقویت شود.
فرمانده سپاه استان قزوین یادآورشد: در عرصه های مختلف ثابت شده که هرگاه تولیدات ما کیفی و با پشتوانه دانش و تحقیق باشد مورد استقبال مردم هم قرار می گیرد و فکر و توان و تلاش ایرانی می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.
 
وی گفت: این نمایشگاه باید بتواند اعتمادسازی کند و مردم پس از خرید محصولات ایرانی احساس رضایت کنند و تشویق و مجاب شوند تا بار دیگر کالای ایرانی را وارد خانه های خود کرده و از خریدشان پشیمان نشوند.
سردار آتانی بیان کرد: مقام معطم رهبری ضمن توصیه به خرید کالای ایرانی همواره تاکید دارند که تولیدکنندگان نسبت به کیفی سازی محصول خود هم اقدام کنند و ایرادی که به کیفیت خودروها گرفتند نشان می دهد رضایت مردم برایشان مهم است و خواستار اصلاح وضع موجود از سوی خودروسازان شدند و ما هم انتظار داریم تولیدکنندگان توانمند کشور به کیفیت و قیمت کالا اهمیت دهند تا بتوانند بازار را از آن خود کنند.
فرمانده سپاه استان قزوین اظهارداشت: البته برخی جاها به کالای خارجی هم نیازمندیم و مردم را محدود نمی کنیم تا هم نیازهای خود را تامین کنیم و هم ایجاد رقابت شده و تولید از انحصار خارج شود و شاهد پویایی و تنظیم بازار قیمتها هم باشیم.
وی بیان کرد: باید از کالاهای مرغوب خارجی و جایی که ما توان تولید مشابه آن را نداریم و یا میزان تولید کم است استفاده کنیم و در این میان در واردات نیازمند یک برنامه ریزی اصولی هستیم و اگر از برخی کالاهای خارجی هم استفاده می کنیم باید شرایطی مهیا شود تا تولیدکنندگانی که محصولات آنها کیفیت مناسب را ندارد همت بیشتری کنند و کیفیت تولیدات خود را ارتقا بخشند تا فعالیت آنها مقرون به صرفه و اقتصادی باشد.
وی در خصوص موانع تولید هم اضافه کرد: برخی از قوانین موجود جوابگوی نیازها نیست و باید اصلاح شود و قوانینی در حوزه بیمه و تولید که جوابگو نیست باید شناسایی و برای رفع آن اقدام شود.
 
فرمانده سپاه استان قزوین اظهارداشت: با پشت میز نشینی نمی توان مشکل تولید را حل کرد بلکه مدیران باید به محیط های تولید بروند و مشکلات را از نزدیک ببینند و برای رفع آن راهکار پیشنهاد کنند.
وی تصریح کرد: باید با تولیدکننده نشست و گفتگو کرد و درد دل وی را شنید به طوری که امروز در بازدید از یک واحد صنعتی بیش از 48 مشکل از سوی صاحب آن مطرح شد که با حضور مدیران صنعتی استان متوجه شدیم حدود 35 مشکل قابل حل است و باید با همت و عزم جدی و پیگیری برای آن راهکار داد.
سردار آتانی افزود: امروز همه قوا به عنوان پشتیبانی کننده تولید وارد کار شده اند و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی، رئیس سازمان صمت و دستگاه قضایی با جدیت پای کار آمده اند تا موانع تولید را بردارند و این رویکرد موجب شده صنعتگران نیز از این روش استقبال کرده و احساس رضایت می کنند.
وی گفت: باید قوانین مزاحم و دست و پاگیر و زائد و قدیمی مورد بازنگری قرار گیرد و با رفع موانع بتوانیم به تولیدکنندگان خدمت کنیم.
سردار آتانی اظهارداشت: امروز همه باید در کنار هم باشیم و با یک مدیریت جهادی برای رفع موانع تولید همت کنیم البته شاید این روش آسیب هم داشته باشد و مثلا اگر در میدان تصمیم بگیریم همه راهکارهای ما کارشناسی نباشد لذا پیشنهاد داده ایم پس از شناساسی مشکلات و دادن راهکار اولیه با تامل موضوعات در جلسات کارشناسی هم بررسی شده و راهکار نهایی و عملی اتخاذ شود تا تصمیمات ما پشتوانه علمی و قانونی و کاربردی داشته باشد.