استاندار قزوین: نمایشگاههای بین المللی در رونق تولید و اشتغال کشور تاثیر گذارند
١٣٩٧/١٠/٠٧
استاندار قزوین: نمایشگاههای بین المللی در رونق تولید و اشتغال کشور تاثیر گذارند
 
 

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی عصر پنجشنبه در نشست هم اندیشی مدیران عامل شرکتهای نمایشگاهی کشور که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: در چرخه فعالیت اقتصادی در جایی موفقیم که بازار فروش داشته باشیم و امروز در دنیا مهمتربن حلقه تولید بازاریابی است و نمایشگاهها در این عرصه مهم هستند.

وی افزود: باید ببینید نمایشگاههای بزرگ در جهان چگونه کار می کنند که همچنان سود آورند و از این تجربه در فعالیت خود استفاده کنید.

زاهدی تصریح کرد: نمایشگاهها در رونق اقتصاد نقش مهمی دارند و برای سودآوری باید به غیر از داخل به بازرهای خارجی هم فکر کنید و در آنها حضور فعال داشته باشید.

استاندار قزوین یادآورشد: در بخش آسیای میانه موقعیت خوبی داریم و حضور خود در کشورهای دیگر را هم لازم است فعال کنیم و انجمن نمایشگاهها می تواند فعالیت خود را گسترده کرده و چالشها را بررسی و حل کند.

زاهدی گفت: درصددیم در قزوین یک نمایشگاه با همه امکانات بسازیم تا محلی برای تبادل نظر بازرگانان، ملاقات و نشست های تخصصی باشد و با پیش بینی محل اقامت، آمفی تئاتر به همه نیازها پاسخ دهد.

استانداریادآورشد: خوشبختانه در قزوین از نمایشگاهها استقبال شده و ظرفیت خوبی داریم و وجود ۴ هزار واحد تولیدی با تنوع صنعتی که در ایران کم نظیر است از فولاد تا ظروف یک بار مصرف زمینه عرضه نمایشگاهی مهیاست.

وی اضافه کرد: برای ایجاد زیرساختهای نمایشگاهی می توان کمک های دولتی را نیز اختصاص داد و در قزوین در شمال اتوبان یک قطعه زمین پیش بینی کرده ایم تا این مرکز ساخته شود.

استاندار قزوین بیان کرد: رونق نمایشگاه می تواند به تولید ملی و اشتغال هم کمک کند و ما از آن حمایت می کنیم.