برگزاری نشست هم اندیشی مدیران عامل شرکت های نمایشگاههای بین المللی کشور در استانداری قزوین
١٣٩٧/١٠/٠٧
برگزاری نشست هم اندیشی مدیران عامل شرکت های نمایشگاههای بین المللی کشور در استانداری قزوین
 

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاههای بین المللی استان قزوین ، نلسون حضرتی رئیس هیئت مدیره انجمن نمایشگاههای ایران در نشست هم اندیشی مدیران عامل شرکتهای نمایشگاهی کشور که عصر پنجشنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: در سال ۸۸ کار بزرگی با تاسیس نمایشگاهها شروع شد و تاکنون کارهای خوبی انجام شده است که امیدواریم در نشست های تخصصی با تبادل نظر و برنامه ریزی برای رونق این صنعت تدبیر کنیم.

وی بیان کرد: با مشارکت و دلسوزی و کار بیشتر می توان کارهای بزرگی را محقق کرد اما امروز همه فعالان این صنعت با چالش و بحران مواجهند که اگر حمایت لازم صورت نگیرد بستر توسعه صنعتی دچار خدشه می شود.

حضرتی تصریح کرد: بخش خصوصی زمانی می تواند امیدوار به حل مشکلاتش باشد که صدایش شنیده شود اما باید روش های خود را عوض کنیم زیرا دیگر با نگاه سنتی نمی توان این صنعت را اداره کرد.

وی بیان کرد: از متخصصان انتظار داریم به ما کمک کنند تا از چالش ها خارج شویم زیرا امروز فقط فروش کارساز نیست و باید بازاریابی و سایر مسائل را هم بررسی کنیم.

رئیس هیئت مدیره انجمن نمایشگاههای ایران یادآورشد: با مجموعه های دانشگاهی صحبت شده تا آسیب های صنعت نمایشگاهی شناخته شود که یک نقشه پیشنهادی داریم تا کارها قانونمند شود و اگر راهکار مناسبی پیدا کنیم از مشکلات رها خواهیم شد.

وی اظهارداشت: باید این نشست ها به نتبجه برسد و با هم اندیشی و استفاده از تجارب دیگران بتوانیم چالش های موجود را برطرف کنیم.

در ادامه محمد جواد قنبری معاون نمایشگاههای بین المللی ایران اظهارداشت: استانها در حوزه نمایشگاهی مشکلات زیادی دارند که باید آنها را بررسی کرده و حل کنیم.

قنبری بیان کرد: کاهش حضور شرکت های خارجی تا ۶۰ درصد در نمایشگاهها، افزایش هزینه ها، برگزاری نمایشگاه توسط مجریان غیر رسمی، پرداخت نشدن یارانه، هزینه های بالای خدمات و مشکلات اقتصادی و نداشتن اطلاعات جامع به این صنعت آسیب زده و در بحران هستیم.

وی اظهارداشت: با همفکری و حمایت دولت باید از این مسیر عبور کنیم و هر استان چالشهای خاص خود را شناسایی و برای حل آن اقدام کند و با هم افرایی می توان این مسیر سخت را طی کرد.

قنبری یادآورشد: اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی را در پیش داریم و با تشکیل ستاد تلاش می کنیم با قدرت در آن شرکت کنیم که موارد به وزیر صنعت هم منعکس شده است.