رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان قزوین : ۱۰ درصد صادرات استان قزوین توسط بازرگانان صورت می گیرد
١٣٩٦/٠٥/٢٥
رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان قزوین : ۱۰ درصد صادرات استان قزوین توسط بازرگانان صورت می گیرد
 
به گزارش روابط عمومی عمومی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین، مهندس پرزحمت رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان که در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی برگزار شد اظهارداشت: ۲۳ درصد واحدهای صنعتی استان در شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر شده و بقیه در سایر مراکز پراکنده هستند و در حال حاضر ۳ هزار واحد صنعتی فعالیت می کنند.
وی بیان کرد: با برگزاری ۳۵۰ جلسه رفع موانع تولید و ۳۵۰ مصوبه تلاش کردم مشکلات تولید را در استان رفع کنیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین یادآورشد: در سال گذشته سهم تعیین شده برای استان در بخش صادرات ۴۳۰ میلیون دلار بود که با تلاش انجام شده خوشبختانه ۶۷۵ میلیون دلار محقق شد و در سال جاری نیز در چهار ماه گذشته میزان صادرات به ۱۶۵ میلیون دلار رسیده است.
پرزحمت تصریح کرد: ۱۰ درصد صادرات استان قزوین توسط بازرگانان صورت می گیرد و تلاش می کنیم با بسترسازی مناسب و حمایت از صادرکنندگان شاخص چشم انداز تعیین شده تا سقف یک میلیارد دلار در سال جاری را محقق کنیم.
وی تصریح کرد: در سال گذشته ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بهین یاب به واحدهای مشکل دار پرداخت شد و در سال جاری نیز تاکنون ۸۵۰ واحد برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند.
پرزحمت گفت: امسال ۱۵ طرح ملی در استان قزوین افتتاح خواهد شد که در حال حاضر ۵۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برای آنها ۱۲۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.
این مسئول اضافه کرد: با افتتاح طرح های یادشده برای ۳۵۰۰ نفر شغل جدید ایجاد خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین یادآورشد: در دولت یازدهم ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم جذب شد که بیانگر توانمندی کار آفرینان برتر است.