معاون عترت و قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: امیدواریم برپایی نمایشگاههای قرآنی بتواند گفتمان قرآنی را در جامعه رواج دهد
١٣٩٦/٠٣/٢٩
معاون عترت و قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: امیدواریم برپایی نمایشگاههای قرآنی بتواند گفتمان قرآنی را در جامعه رواج دهد
 
به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه بین المللی استان قزوین ، حجت الاسلام والمسلمین حشمتی یکشنبه شب در آیین  گشایش نمایشگاه کتاب علوم قرآنی در محل نمایشگاه بین المللی قزوین اظهارداشت: نفس انسان هم بدی دارد و هم خوبی و افرادی رستگار می شوند که پاکی و طهارت معنوی را دنبال کنند.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: قرآن راه پاکی را به انسانها می آموزد و دستورالعمل خوبی ها را دارد و اگر کسی به این کتاب آسمانی دست یابد و به آن عمل کند هرگز راه را گم نخواهد کرد.
وی گفت: حتی قصه های قرآنی برای سنین مختلف شنیدنی و آموزنده است و برای هدایت انسانها آمده تا به بیراهه نروند.
حشمتی یادآورشد: با ناپاکی نمی توان سراغ قرآن رفت لذا آنها که دوستدار قرآن هستند باید با نیت و جسم پاک و طهارت و نیز عمل به آموزه های دینی با این کتاب آسمانی انس بگیرند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهارداشت: کسی که شک و تردید، گمراهی و ضلالت دارد نمی تواند مبلغ قرآن باشد و تنها راه تاثیرگذاری قرآن داشتن طهارت نفس و نیت خالص است.
حشمتی اضافه کرد: تلاوت آیات الهی کاری ارزشمند است که باید در جامعه ترویج شود و در مجالس دینی ما لازم است با تعلیم حکمت و کتاب قرآنی در این مسیر گام برداریم.
معاون عترت و قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآورشد: متاسفانه اطلاعات مردم ما از سند ۲۰۳۰ بیشتر از قرآن است و این شاید به دلیل کوتاهی ما روحانیون است که از این سند بیشتر از قرآن گفته ایم.
حشمتی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهتمام جدی دارد تا با ابزار هنر و استفاده از فضای مجازی قرآن را فراگیر کند و در این راستا برای تامین محتوی برنامه ریزی کرده است.
وی اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان با برپایی نمایشگاههای قرآنی و جشن رمضان زمینه بازگشت به خویشتن را مهیا کرده ایم لذا انتظار داریم بندگان مومن خدا فقط در جلد و خوشنویسی و تهذیب قرآن متوقف نشوند بلکه در آیات الهی تعمق کنند.
معاون وزیر ارشاد بیان کرد: آیات الهی برای همگان از عام و خاص قابل فهم است هرچند شاید برخی عمق آیات را درک نکنند اما ظواهر آن را متوجه می شوند و می توانند خود را با آن تطبیق دهند.
وی در پایان افزود : امیدواریم برپایی نمایشگاههای قرآنی بتواند گفتمان قرآنی را در جامعه رواج دهد و زمینه انس بیشتر مردم با این کتاب آسمانی را فراهم کند.