استاندار قزوین: برگزاری نمایشگاه تولیدات دانش بنیان نشان داد در استان از ظرفیت بسیار خوبی در این حوزه برخورداریم و اگر درست هدایت و حمایت شود می تواند گره گشای مشکلات صنعت و تولید باشد.
١٣٩٦/٠١/٣١
استاندار قزوین: برگزاری نمایشگاه تولیدات دانش بنیان نشان داد در استان از ظرفیت بسیار خوبی در این حوزه برخورداریم و اگر درست هدایت و حمایت شود می تواند گره گشای مشکلات صنعت و تولید باشد.
 
به گزارش روابط شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین ، دکتر همتی استاندار قزوین در آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه تخصصی تولیدات شرکت های دانش بنیان، نوآور و صنایع استراتژیک گفت: مسیر اقتصادی ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری با تدبیر دولت در بستر اجرا قرار گرفته و امیدواریم با تدبیر و برنامه ریزی انجام شده بتوانیم از تولید و اقتصاد حمایت کنیم.
استاندار بیان کرد:اگرحوزه فرهنگ از صنعت و تولید پشتیبانی نکند کارها مشکل شده و به نتیجه نمی رسد لذا با پشتیبانی این عوامل می توان امیدوار بود کارها سامان یابد.
وی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان در شرایط کنونی می تواند کمک موثری به تولید و صنعت کند و ما وظیفه داریم با تسهیل در امور این شرکتها شرایط را برای حضور ایده های برتر بخوبی فراهم کنیم.
همتی یادآورشد: خوشبختانه برگزاری نمایشگاه شرکت های دانش بنیان نشان داد در استان از ظرفیت بسیار خوبی در این حوزه برخورداریم که اگر درست هدایت و حمایت شود می تواند گره گشای مشکلات صنعت و تولید باشد.
وی اضافه خاطر نشان کرد :فعالیت شرکتهای دانش بنیان دقیقا در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است و دولت با رویکرد حمایتی توانسته نسبت به تقویت این شرکتها اقدام کرده و ظرفیت مناسبی را فعال کند.
استاندار اظهارداشت: دانشجویان با ایده های خوبی که دارند باید با تشکیل شرکت های دانش بنیان این اندیشه های خود را به تولید و ثروت تبدیل کنند.
وی بیان کرد: نباید دانشجویی که فارغ التحصیل می شود بیکار باشد و شرکت های دانش بنیان بهترین فرصت برای ایجاد اشتغال است و دانشجویان می توانند با استفاده از این ظرفیت برای خود و دیگران شغل ایجاد کنند.
استاندار یادآورشد: تولیدات دانش محور باید به ثروت تبدیل شود و رونق اقتصادی با اتکا به شرکت های دانش محور محقق شود.
وی افزود : نباید اقتصاد کشور به نفت و دلار وابسته باشد و با هر تلاطمی در خارج از مرزها  دچار بحران و نوسان شود و شرکت های دانش بنیان می توانند ما را از وابستگی اقتصادی نجات دهد.
همتی گفت: با محدود کردن واردات کالاهای غیر ضرور، حمایت از تولیدات داخلی، فرهنگ سازی برای گرایش مردم به خرید کالای ایرانی، تولید کالای مرغوب با قیمت مناسب می توانیم به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنیم.